Стандарт DMR
Digital Mobile Radio (DMR) є стандартом цифрового радіо, спеціально створений для користувачів професійного мобільного радіозв'язку (PMR), розроблений Європейським інститутом телекомунікаційних стандартів (ETSI), та вперше ратифікований у 2005 році.
Стандарт призначений для роботи в рамках існуючої сітки частот 12,5 кГц, яка використовується в ліцензованих смугах частот наземного рухомого радіозв'язку в усьому світі, та для задоволення майбутніх нормативних вимог до каналів, еквівалентних 6,25 кГц. Основним завданням є визначення доступних цифрових систем із низькою складністю. DMR забезпечує передачу голосу, даних та інші додаткові послуги. Сьогодні продукти, створені за його специфікаціями, продаються в усіх регіонах світу.
Протокол DMR охоплює неліцензовані (Tier I), звичайні ліцензовані (Tier II) та ліцензовані транкінгові (Tier III) режими роботи, хоча на практиці комерційні застосування сьогодні зосереджені на категоріях, що ліцензуються Рівня (Tier) II і III. Стандарт, який визначає DMR, складається із низки документів. Основні з них можна безкоштовно завантажити на веб-сайті ETSI. Перейшовши за посиланнями нижче.
DMR air interface protocol | |
DMR voice and generic services and facilities | |
DMR data protocol | |
DMR General System Design |
Рівні стандарту DMR
DMR Tier I: Неліцензовані
Tier I - малопотужні безліцензійні радіостанції потужністю не більше 0,5 Вт для використання в діапазоні 446 МГц з обмеженою кількістю каналів. Не передбачається використовувати ретранслятори, телефонні інтерфейси та зовнішні або стаціонарні антени. Основне призначення обладнання - персональне використання, відпочинок, мала роздрібна торгівля та інші сфери, де не потрібна велика зона охоплення радіозв'язком та розширений функціонал.
DMR Tier II: Конвенційні
Tier II - професійні конвенційні системи радіозв'язку (репітери, мобільні та портативні радіостанції), що працюють в діапазонах частот, що ліцензуються, 66-960 МГц. Tier II орієнтований на користувачів, які потребують максимальної ефективності використання радіочастот, розширених можливостях голосового зв'язку та інтегрованих послуг передачі на великих територіях. Tier II передбачає використання 2-слотового режиму TDMA в одному радіоканалі завширшки 12,5 кГц.
DMR Tier III: Транкінгові
Tier III - професійні транкінгові системи радіозв'язку, що працюють у діапазонах частот 66-960 МГц, що ліцензуються. Tier III також передбачає використання 2-слотового режиму TDMA в одному радіоканалі завширшки 12,5 кГц. У системі повинні підтримуватись голосові дзвінки та передача коротких текстових повідомлень, аналогічних системам MPT1327. Також повинні підтримуватись послуги пакетної передачі даних у різних форматах, включаючи підтримку протоколів IPv4 та IPv6.